Κυριακή 8 Μαΐου 2011

ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 2-1 ΑΝΤΙ ΓΙΑ 4-1!!!

Καλό ξεκίνημα στα paly off για την ομάδα του ΠΑΟΚ, μετά από την μεγάλη νίκη με 2-1 κόντρα στον βάζελο. Ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος σε ολόκληρη την διάρκεια του παιχνιδιού και πήρε δίκαια την νίκη που τον φέρνει στην ίδια,αν όχι και καλύτερη μοίρα από τον αντίπαλο του.

Κορυφαίοι του παιχνιδιού οι Κοντρέρας, Βιτόλο αμυντικά ενώ στην επίθεση ξεχώρισαν οι Βιερίνια και Αθανασιάδης. Μεγάλη απογοήτευση οι Ίβιτς, Σάλπι και κυρίως ο Μουσλίμοβιτς μια και οι ευκαιρίες που έχασε δεν χάνονται ούτε από επιθετικό Δ' Εθνικής.
Στο α' ημίχρονο η ομάδα του ΠΑΟΚ είχε την κατοχή αλλά δεν μπορούσε να μετουσιώσει σε φάσεις την υπεροχή αυτή.
Στο β' ημίχρονο η ομάδα μας ευτύχισε να προηγηθεί στο σκόρ μετά από λάθος του Βύντρα  χάρη στην εκτελεστική δεινότητα του Αθανασιάδη.Μετά απο αυτό βρήκε χώρους, έπαιξε σωστά την αντεπίθεση και τελικά πήρε αυτό που άξιζε δίνοντας νέο ενδιαφέρον τόσο στον κόσμο, όσο και στην όλη διαδικασία των play off.
Επόμενο βήμα η νίκη την προσεχή Πέμπτη κόντρα στον Βόλο...